Showcases

ininal API servisleri kullanılarak geliştirilmiş uygulamalar, projeler ve toplu ödeme çözümleri.

BiTaksi

Kredi kartı ile ödeme seçeneği ile taksi yolcuğunda bir ilki başaran BiTaksi, kullanıcılardan tahsil ettiği tutarı taksi şoförlerine aktarmanın hızlı ve daha az maliyetli bir metodunu arıyordu. Taksi şoförlerinin bu ihtiyacını karşılamak isteyen BiTaksi, biri mesai saatleri dışında olmak üzere günde iki kez ödeme yapmak zorundaydı. Ancak hem taksicilerin bir çoğunun banka hesabının olmaması, hem de banka üzerinden yapılan EFT/Havale işlemlerinde gün/saat limitleri ve yüksek maliyetler oluşturması sebebiyle istenilen verim sağlanamıyordu. Tek tek taksi şoförlerine bir bankadan hesap açmak ve operasyonel olarak sürekli havale yapmak yerine BiTaksi ödeme problemini ininal API'leri ile çözdü.

BiTaksi ininal API'lerini kullanarak, müşteriden ödeme alınır alınmaz şoförlerine anında ödeme yapabilme imkanı buldu. Bankaların yüksek maliyetlerinin önüne geçilirken, hem operasyonel yük ve insan hatası faktöründen, hem de işlemleri belli zaman dilimleri dahilinde yapma zorunluluğundan kurtulmuş olundu.

Sinemia

Sinemia ile Türkiye'deki tüm sinema salonlarında sınırsızca sinemaya gidebilirsiniz. Sinemia, bu özelliği daha önce kullanıcılarına dağıttığı sinema kuponlarıyla, giriş kodlarıyla ve indirimli biletlerle sağlıyordu. Ancak, kuponların ve giriş kodlarının dağıtım sorunları ve takip edilememesi Sinemia’nın iş yapışını oldukça zor bir hale getiriyordu.

Sinemia, ininal API’leri sayesinde herhangi bir gün ve saatte girmek istediği sinema gişesine yaklaşan kullanıcıların anında bakiye yükleyerek sinemalara sorunsuzca giriş yapabilmesini sağladı.

Multi.eu

Multi EU çatısı altında bulunan Forum İstanbul, Gordion, Forum Marmara gibi bir çok AVM, ziyaretçi sayısını artırmak ve ziyaretçilerini daha iyi tanımak istiyordu ve bunun için de harca-çekiliş hakkı kazan senaryosundan daha verimli bir sadakat programı arıyorlardı.

Geleneksel yöntemlerle verilen ikramiyelerin az kişiyi mutlu etmesi ve harcanan pazarlama bütçesinin AVM'lere yeniden kazandırılamaması üzerine ininal API ile alışveriş yapan ziyaretçilere anında ödül dağıtımı yapabilecekleri bir mekanizma kurguladılar. AVM’ler ininal API kullanarak, müşterilerine "X TL harca Y TL kazan" senaryosu doğrultusunda kampanya kurgulayarak, ziyaretçilerine ortak markalı ininal MasterCard verirken, bir yandan da ziyaretçilerinin CRM bilgilerini toplama fırsatı buldular.

Böylece Multi EU hem tüm müşterilerine erişim imkanı sağlarken, hem de AVM içerisinde harcanabilecek potansiyel bir para havuzu oluşturmuş oldu.