Sıkça Sorulan Sorular

ininal API Sıkça Sorulan Sorular

ininal API nedir?

ininal API, ininal'ın tüm finansal fonksiyonlarını ve altyapısını kendi programlarınızda, projelerinizde ya da firmanızda kullanabilmenizi sağlayan servisler bütünüdür. ininal, API'eri sayesinde finansal servislere hızlı, güvenilir ve kolay erişim imkanı sunar.

ininal API ücretli midir?

ininal API'ı kullanmak tamamen ücretsizdir.

ininal API’yi projelerimde kullanabilir miyim?

Evet, ininal API'yi kullanabilmek için bir hesap açmanız yeterlidir.

Bu hizmetten kimler faydalanabilir?

ininal API'leri yasal sınırlar içerisinde yer alan tüm projelerde kullanılabilir.

ininal API’yi kullanmak için ne yapmalıyım?

Kayıt sayfasından başvurunuzu tamamlamanız yeterlidir.

ininal API yalnızca kurumsal firmalar için midir?

ininal API'leri finansal teknolojiler alanında değer yaratmak isteyen tüm kurumsal firmalar, kamu kurumları, girişimler, KOBİ'ler, öğrenciler ve yazılımcılar tarafından kullanılabilir.

Hangi servisleri kullanabilirim?

Users, Cards ve Transactions kategorileri altında bulunan tüm servislere Authentication altında bulunan AccessToken servisi ile oluşturulan yetkileriniz doğrultusunda erişim sağlayabilirsiniz.

Bu servisler ile ne yapabilirim?

ininal API ile erişim sağladığınız ininal servislerinin tümünü uygulamalarınıza entegre edebilirsiniz. Kullanıcılarınıza birer ininal hesabı oluşturabilir, ininal hesabı yarattığınız kullanıcılarınıza sanal ininal kart tanımlayabilirsiniz. Yarattığınız ya da eklediğiniz tüm ininal kartların hareketlerini görüntüleyebilir, bu kartlara dilediğiniz an 7/24 bakiye yükleyebilirsiniz.

ininal API’ye nasıl erişebilirim?

Hemen kayıt olarak API Key ve Secret Key bilgilerinizi oluşturabilirsiniz. Bu anahtar bilgileri ile servisleri kullanmaya başlayabilirsiniz

Erişim bilgilerimi aldım, şimdi ne yapmalıyım?

ininal servislerine erişim hakkında bilgi almak için Authentication API sayfasını inceleyebilirsiniz.

API üzerinde kullandığım verilerin güvenliği nasıl sağlanır?

ininal, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ( BDDK ) tarafından denetlenen bir elektronik para kuruluşudur. Bu çerçevede tüm verileriniz sektör standartlarında saklanmaktadır.

Kullanıcı kişisel bilgileri güvende mi?

ininal, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ( BDDK ) tarafından denetlenen bir elektronik para kuruluşudur. Bu çerçevede tüm verileriniz sektör standartlarında saklanmaktadır. Kullanıcı bilgileriniz bireysel izin olmaksızın asla üçüncü kişiler ile paylaşılmamaktadır. Tüm kullanıcı bilgileri 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun olarak saklanmaktadır.